kontakt@volano.pl
Masz jakieś Pytania?

Przegrywanie kaset VHS, S-VHS, Hi8, Digital8, miniDV

Przegrywanie i digitalizacja kaset VHS, S-VHS, Hi8, Video8, Digital8, miniDV Gdańsk, Sopot, Gdynia

Przegrywanie kaset Video

Digitalizacja domowej kolekcji kaset audio bądź też video, jest nieuniknioną czynnością, która czeka większość z Nas. Pomożemy Tobie uratować takie wspomnienia jak: chrzciny, pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie, studniówka, ślub, wesele, oraz wiele innych domowych uroczystości. Bo właśnie takie wspomnienia są dla większości z nas bardzo cenne i należy je uratować od zapomnienia, mogąc chwalić się nimi młodszemu pokoleniu bez żadnych ograniczeń. Warto też pamiętać, że taśma w kasetach analogowych, podlega stałemu procesowi starzenia się i dlatego warto to zrobić jak najszybciej. Im gorszy nośnik, pochodzących od producentów mniej znanych marek, tym większa szansa na szybsze pogorszenie stanu technicznego tego nośnika. Dlatego gorąco zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zapoznania się z aktualną ofertą.

Przegrywanie kaset VHS, S-VHS, Hi8, Digital8, miniDV Gdańsk, Sopot, Gdynia

Przegrywanie kaset VHS, S-VHS, Hi8, Digital8, miniDV

Oferujemy Państwu usługę profesjonalnego przegrywania kaset audio i wideo ze starych nośników typu: VHS, S-VHS, VHS-C, Hi8, Video8, Digital8, miniDV, oraz kaset magnetofonowych na nośniki optyczne typu: CD/DVD/BluRay lub inne nośniki cyfrowe typu: HDD/SSD/pendrive.

Tak powielony materiał w formie cyfrowej, czy to audio lub wideo, nagrywamy na wysokiej klasy nośnikach optycznych takich marek jak: Verbatim czy TDK, oraz na nośnikach cyfrowe dostarczonych przez klienta, lub zakupione u nas w pracowni. Obraz wideo, lub dźwięk audio zapisujemy w formacie pików, do odtwarzania na współczesnych urządzeniach typu PC, laptop lub TV-SMART. Na specjalne życzenie nagrywamy również na nośnikach optycznych w formacie DVD-Video lub CD-Audio z przeznaczeniem dla odtwarzaczy stacjonarnych.

Przede wszystkim w odróżnieniu od konkurencji, koszt wykonanej cyfrowej kopii, liczony jest za realny czas przegranego materiału, a nie za kasetę. W ramach podstawowej usługi otrzymują Państwo realne korzyści: oczyszczanie ścieżek video z szumów, kadrowanie i korygowanie obrazu, oraz normalizowanie dźwięku. Podobnym procesom poddajemy również kasety magnetofonowe, które dodatkowo poddajemy procesowi korekcji szumów, a materiał dźwiękowy podzielony zostaje na utwory (w przypadku płyt CD-Audio). Bardzo zależy nam, aby nasza usługa była kompleksowa oraz wykonana w korzystnych dla Państwa atrakcyjnych cenach.

W cenie usługi

  • Oczyszczanie ścieżek video z szumów
  • Kadrowanie i korygowanie obrazu
  • Poprawa ostrości i koloru materiału
  • Normalizowanie ścieżki dźwiękowej

Korzyści z usługi

  • Zapis cyfrowy w formacie MP4, MKV lub MPG
  • Łatwy dostęp do filmów z komputerze lub TV
  • Możliwość wykonania dowolnej ilości kopii
  • Trwałość zapisu cyfrowego przed utratą jakości
Przede wszystkim indywidualnie realizujemy każde zlecenie. Wiemy jak cenne są to nagrania i dlatego z każdą kasetą obchodzimy się tak, jakby to było nasze rodzinne nagranie. Przed rozpoczęciem digitalizacji, każdą kasetę przewijamy kilkukrotnie celem ponownego ułożenia nośnika, oraz usuwamy drobne zabrudzenia, które mogę mieć wpływ na jakość odtwarzanego materiału. Zdarza się, że stare nośniki mają posklejane warstwy. Najczęściej spowodowane jest to warunkami przechowywania takiej kasety lub jakością samego nośnika. Efektem może być duża ziarnistość, drżenie obrazu i falowanie dźwięku.

Przed każdym nowym zleceniem, głowica magnetowidu oraz wszystkie elementy mechanizmu przesuwu taśmy są przez nas czyszczone, co znacznie poprawia jakość obrazu. Sprzęt jakim się posługujemy, to wysokiej klasy magnetowidy studyjne S-VHS firmy Panasonic: AG-7500 i AG-7350 z dźwiękiem stereo Hi-Fi Audio HD i systemem Dolby NR, TBC i korekcją kolorów. Warto zaznaczyć, że uroczystości takie jak wesela, śluby, komunie święte, nagrywane były przez firmy zajmujące się zawodowo filmowaniem takich imprez i często zawierały one dźwięk HD (dźwięk zbliżony do CD-Audio). Dzięki Nam są Państwo wstanie taki dźwięk uzyskać na swoich cyfrowych kopiach.

Proces konwersji sygnału analogowego na sygnał cyfrowy, odbywa się za pomocą przetwornik AD wysokiej klasy firmy Canopus: ADVC-3000 i ADVC-300. Oba te urządzenia zapewniają doskonałą synchronizację przetwarzanego sygnału.

Gotowy materiał poddawany jest cyfrowej edycji - obraz jest kadrowany oraz korygowany, dźwięk natomiast normalizowany i poddany procesowi usuwania szumu. Tak powstałe pliki video, nagrywane są na nośniki które wybierze klient.
W przypadku zamiaru osobistego dostarczenia nam kaset video, wcześniej proszę o kontakt telefoniczny.

Popularne Usługi

Serwis Komputerowy

Nasi specjaliści z serwisu komputerowego oferują szybkie i profesjonalne rozwiązania, naprawiając wszelkie problemy sprzętowe i programowe, aby zapewnić sprawne działanie Twojego komputera.

Digitalizacja Kaset

Nasza usługa digitalizacji kaset, przenosi obraz i dźwięk z przeszłości do cyfrowego świata, zachowując ulubione i bardzo cenne rodzinne nagrania w nowoczesnej formie, łatwo dostępnej i trwałej.